komunikat prasowy

Wicemistrzyni Polski z RAFAKO 31 maja 2012

Gabriela Sobczak, pracująca w RAFAKO 12 maja została wicemistrzynią Polski w IV Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km.

Mimo obfitych opadów deszczu  reprezentacja RAFAKO w składzie: Gabriela Sobczyk, Paweł Klinik, Krzysztof Jeremicz i Rafał Rydzak wystartowała 12 maja w IV Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. Zawody odbyły się w Skawinie. Połączono je z X Międzynarodowym Biegiem Skawińskim.

W  biegu głównym na 10 km wzięło udział ponad 1200 osób z Polski i zagranicy, w tym 70 w klasyfikacji energetyków. Trasa biegu prowadziła z centrum Skawiny do pobliskiej miejscowości Radziszów i z powrotem do w parku miejskiego, gdzie ustanowiona była meta.

Zwycięzcy MP Energetyków w biegu na 10 km

Jak zapewniają organizatorzy zmagań, niesprzyjające warunki pogodowe, towarzyszące zawodnikom na starcie nie zniechęciły ich. W trakcje zawodów, w końcu opady ustały i tym samym polepszyły się warunki do biegania.

Uczestnicy mistrzostw zaprezentowali dobry, wysoki poziom. Szczególnym sukcesem zakończył się start reprezentującej RAFAKO Gabrieli Sobczyk, która zajęła II miejsce w klasyfikacji energetyczek, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski. W nagrodę otrzymała okazały puchar oraz medal, a także nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów biegu. Wśród energetyków w bardzo silnej stawce biegaczy, z pracowników RAFAKO najwyżej uplasował się Paweł Klinik, który z wynikiem 40.22 min zajął XI miejsce.

Warto podkreślić, że cała trójka mężczyzn, reprezentujących raciborską spółkę ustanowiła swoje rekordy życiowe. Drużynowo zespół RAFAKO uplasował się na VIII pozycji.

***

PLIKI DO POBRANIA:
RAFAKO (inf.prasowa)Wicemistrzyni Polski z RAFAKO

***

ZDJĘCIE DO POBRANIA:

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.