komunikat prasowy

PRZEDSTAWICIELE VGB W RAFAKO 9 grudnia 2010

Po raz pierwszy w Polsce odbyło się spotkanie robocze członków VGB – największej europejskiej organizacji branży energetycznej.

Po raz pierwszy w Polsce odbyło się spotkanie robocze członków  VGB – największej  europejskiej organizacji branży energetycznej.

VGB to organizacja skupiająca przedstawicieli koncernów energetycznych i firm związanych z tą branżą. Stowarzyszenie powstało w Niemczech i tam też mieści się jego główna siedziba. Obecnie skupia ponad 400 członków z 32 krajów świata. Doroczne kongresy VGB są okazją do wymiany doświadczeń ludzi związanych z przemysłem energetycznym i miejscem dyskusji o kondycji branży. W ciągu 90 lat swojego istnienia zyskała miano najpotężniejszej struktury tego typu w Europie. Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą, badawczą oraz dba o rozwój nowych technologii.  - VGB przygotowuje także opinie i propozycje rozwiązań prawnych w zakresie energetyki na potrzeby Unii Europejskiej. To bardzo wpływowa organizacja, zarówno pod względem biznesowym, jak i politycznym  - mówi Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A. z Raciborza.

Organizacja składa się z grup roboczych, które zajmują się wieloma aspektami funkcjonowania branży energetycznej. W jej skład wchodzi ponad 100 specjalistów z całego świata. Dwa razy w roku członkowie poszczególnych grup spotykają się na wyjazdowych posiedzeniach, organizowanych w różnych krajach. - To, że zdecydowali się na wizytę w naszej firmie jest dla nas szczególnym wyróżnieniem – dodaje prezes W. Różacki.

Grupa robocza VGB, która w dniach 18-19 listopada br. gościła w Polsce zajmuje się tematyką ochrony środowiska w aspekcie instalacji oczyszczania spalin. -  Interesuje nas to szczególnie. Mamy tu wiele do pokazania – mówi Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu ds. handlu RAFAKO S.A. - Chcemy zaprezentować to, czym nasza firma się zajmuje, a ta wizyta jest ku temu bardzo dobrą okazją. W skład grupy roboczej wchodzą przedstawiciele koncernów związanych z branżą energetyczną, czyli naszych potencjalnych klientów. Wierzę, że zobaczenie na własne oczy naszych hal produkcyjnych, tego, w czym się specjalizujemy, przyniesie efekt znacznie lepszy, niż zapoznanie się z naszą ofertą poprzez broszury czy foldery reklamowe. W trakcie takiego spotkania istnieje możliwość dyskusji, wymiany zdań, na co bardzo liczymy  – przyznaje wiceprezes K. Burek.

Wizyta w RAFAKO rozpoczęła się od spotkania z zarządem firmy oraz specjalistami, którzy odpowiadali na pytania gości dotyczące rozwiązań technologicznych w dziedzinie produkowanych tu instalacji ochrony środowiska. Kolejnym etapem spotkania było zwiedzanie rafakowskich hal produkcyjnych.




Członkowie grupy roboczej VGB gościli w RAFAKO w Raciborzu, gdzie spotkali się z zarządem firmy i zwiedzili fabrykę

- Możliwość zobaczenia, w jaki sposób powstają urządzenia dla branży energetycznej to bardzo ciekawe doświadczenie. Hale produkcyjne RAFAKO naprawdę robią wrażenie – mówi Andreas Wecker, szef obradującej w Polsce grupy roboczej VGB.

- To ważne, żeby znać takie firmy jak Rafako, ponieważ jej produkty są stosowane niemal wszędzie – stwierdził Folmer Fogh, uczestnik spotkania.

Gospodarzami wizyty było raciborskie RAFAKO oraz Elektrownia Jaworzno. Program pobytu w Polsce podzielony był na dwie części. W pierwszej grupa zwiedziła RAFAKO i Elektrownię Jaworzno. - W tej elektrowni pracują nasze kotły, instalacje odsiarczania spalin i elektrofiltry – wskazuje Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A.  Druga część poświęcona była wewnętrznym obradom i dyskusjom w gronie członków VGB. Kolejne spotkanie grupy roboczej VGB odbędzie się w przyszłym roku, w Helsinkach.
 
***
ZDJĘCIE DO POBRANIA:
RAFAKO - Przedstawiciele VGB w Rafako
PODPIS; Członkowie grupy roboczej VGB gościli w RAFAKO w Raciborzu, gdzie spotkali się z zarządem firmy i zwiedzili fabrykę
 ***
PLIKI DO POBRANIA:
Rafako (inf.prasowa- DOC) Przedstawiciele VGB w Rafako
Rafako (inf.prasowa- RTF) Przedstawiciele VGB w Rafako

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

 

« WSTECZ