komunikat prasowy

ŚWIETNE WYNIKI RAFAKOWCÓW W BIEGACH ULICZNYCH 19 maja 2015

Niedziela, 9 maja upłynęła pod znakiem sportowych zmagań. 12-osobowa drużyna zapalonych biegaczy składająca się z pracowników RAFAKO, wzięła udział w 2 wydarzeniach biegowych: VII Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km Pracowników Branży Energetycznej w ramach XIII Międzynarodowego Biegu Skawińskiego oraz Mistrzostwach Polski Firm I Instytucji również w biegu ulicznym na 10 km w Jastrzębiu – Zdroju. Rafakowcy w obu imprezach zajęli mięjsca na podium.

9 maja do pokonania było łącznie 20 km pagórkowatej trasy, do tego zmęczenie i litry wylanego potu. Najważniejsze jednak były duch rywalizacji i niezapomniane emocje, jakie towarzyszyły rafakowcom, którzy wystartowali w aż dwóch imprezach biegowych. Pierwsza, czyli VII Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km Pracowników Branży Energetycznej, odbyła się w godzinach  popołudniowych, w ramach XIII Międzynarodowego Biegu Skawińskiego. Natomiast Mistrzostwa Polski Firm I Instytucji W Biegu Ulicznym na 10 km w Jastrzębiu – Zdroju, odbyły się w godzinach nocnych. W obu z nich wystartowała reprezentacja RAFAKO S.A.

- Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km w Skawinie, to nasza główna impreza branżowa – mówi Krzysztof Jeremicz, szef drużyny RAFAKO. W Mistrzostwach mogą starować tylko pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. W tym roku zmagania odbyły się po raz siódmy. RAFAKO uczestniczyło w nich po raz piąty. - W 2011 r. startowały dwie osoby, ja i Gabrysia Sobczyk. W 2012 r. - cztery, w 2013 r. - 8 osób, w 2014 - 9 osób, a w tym roku aż 12 osób: Magdalena Woskowska, Danuta Cwynar, Gabriela Sobczyk, Paweł Klinik, Jan Wilczek, Grzegorz Bulenda, Krzysztof Jeremicz, Ryszard Baran, Paweł Zalewski, Radosław Szymiczek, Bartosz Główka i Rafał Rydzak – wylicza Krzysztof Jeremicz.

Jak się biegło w tym roku? - W poprzednich latach podczas biegu w Skawinie zazwyczaj było deszczowo i chłodno, co sprzyjało osiąganiu dobrych rezultatów. W tym roku było ciepło. Dla mnie ważne też było umiejętne rozłożenie sił pomiędzy dwa biegi jednego dnia. W Skawinie wystartowaliśmy o godz. 15.30, a już o 22.00 czekał nas kolejny wyścig w Jastrzębiu – Zdroju – przyznaje K. Jeremicz. - Do tej pory nie miałem doświadczeń z dwoma startami jednego dnia. Nie wiedziałem, jak zareaguje mój organizm w drugim biegu i jak to wpłynie na mój wynik i zmęczenie. Dlatego w Skawinie zacząłem bieg spokojnie, swobodnie, na luzie, stopniowo przyspieszając, co pozwoliło mi na poprawienie się o 62 miejsca na samej tylko drugiej połówce dystansu- dodaje rafakowiec. Na starcie ustawiła się również weteranka biegu w Skawinie Gabriela Sobczyk. - Od lat uczestniczę w biegu w Skawinie. Tym razem pogoda dopisała, chociaż było bardzo duszno. Trasa pagórkowata, czyli taka jaką lubię najbardziej. Ostatecznie bieg zakończyłam na 8 miejscu, w ubiegłym roku byłam 6. W tym roku była bardzo duża konkurencja, prawie dwa razy więcej pań startowało niż dotychczas – relacjonuje Gabriela Sobczyk.

Pozostali zawodnicy reprezentujący raciborską Spółkę spisali się równie dobrze jak pani Gabriela. Najlepszy czas (38:55m) uzyskał Paweł Klinik, co pozwoliło mu na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce na ponad 90 sklasyfikowanych osób. Wśród kobiet aż dwie zawodniczki z RAFAKO S.A. stanęły na podium - II miejsce zajęła Magdalena Woskowska, a III - Danuta Cwynar. Drużynowo RAFAKO S.A. w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Grzegorz Bulenda uplasowało się na III pozycji.

Medale i puchary rafakowcy przywieźli również z drugiej organizowanej tego dnia imprezy rangi mistrzowskiej. Mistrzostwa Polski Firm I Instytucji w Biegu Ulicznym na 10 km, bo o nich mowa, odbyły się w Jastrzębiu - Zdroju w ramach Silesia Run. Start biegu głównego rozpoczął się o godz. 22.00. Zawody na dystansie 10 km zorganizowano po raz drugi i RAFAKO S.A. po raz drugi wzięło w nich udział. - W zeszłym roku zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn – wspomina lider rafakowskiej drużyny. W tym roku drużyna RAFAKO uplasowała się na II miejscu, tuż za Jastrzębską Spółką Węglową S.A. i przed Wodociągami.

Kapitalnie zaprezentował się Paweł Klinik, który z czasem 38:48 m w kategorii Firm i Instytucji zajął indywidualnie I miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Wśród kobiet świetnie spisała się Magdalena Woskowska, która wywalczyła II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski. Drużynowo RAFAKO S.A. w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Grzegorz Bulenda, Krzysztof Jeremicz w kategorii mężczyzn zajęło II miejsce. Ponadto Paweł Klinik w Silesia Run został sklasyfikowany na III miejscu w kategorii M-30, a Jan Wilczek - na II miejscu w kategorii M50.