Aktualność

Ewa Bugdoł trzecia w Zell am See! 1 września 2013

Ewa Bugdoł zajęła trzecie miejsce w zawodach w triathlonie długim w Zell am See, bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie.

W dniu 1 września 2013 roku Ewa Bugdoł startowała w Austrii w serii Ironman 70.3 Zell am See.Zdobyła tam trzecie miejsce i uzyskała nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Zważywszy na ostatnie problemy ze zdrowiem, trzeba podziwiac Ewę za taki znakomity wynik, tym bardziej że pogoda nie rozpieszczała zawodników. Było 13 stopni i padał mocny deszcz . Po pływaniu Ewa była na drugiej pozycji za Szwajcarką Rahel Kung. Trasa rowerowa była śliska i wymagała ogromnej koncentracji, żeby przypadkiem nie zaliczyć wywrotki. Na pagórkowatej i trudnej technicznie trasie Ewa wykręciła śednią prędkość 38,9km/h i był to drugi wynik jazdy kolarskiej kobiet. Do boksu wbiegła z rowerem razem z Austriaczką Evą Wutti i Szwajcarką Kung. Na trasie biegowej Eva z Austrii wyszła na prowadzenie, nasza Ewa zajmowała drugą pozycję, a trzecia biegła Rahel. Tempa które narzuciła Ewa nie wytrzymała ona sama i do walki o zwycięstwo włączyła się Irlandka Eimear Mullan, która ostatecznie wyprzedziła wszystkie zawodniczki i sięgnęła po zwycięstwo z bardzo dobrym wynikiem 4:14:16, na drugim miejscu uplasowała sie Eva Wutti z czasem 4:15:04, a Ewa Bugdoł ukończyła zawody na. 3 pozycji z czasem 04:17:31.