Aktualność

Triathlon Radłów: Ewa Bugdoł najlepsza wśród pań 17 lipca 2015

W niedzielę, 12 lipca br. w Radłowie, odbyła się I edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów w którym Ewa Bugdoł zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji generalnej.

Grupa Azoty Triathlon Radłów to impreza organizowana w gminie Radłów koło Tarnowa.  Dystans, na którym zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła triathlonistka z Rud to 1/4 IRONMAN. - Jestem bardzo zadowolona ze startu w Radłowie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak dobrego rezultatu, nawet pod względem czasowym. Specjalizuję się w długich dystansach, dlatego też występ w Radłowie traktowałam jak zawody kontrolne przed triathlonem w Poznaniu - mówi Ewa Bugdoł.  - Pomimo, iż była to dopiero I edycja, impreza zorganizowana została na bardzo dobrym poziomie. W trakcie przemierzania trasy wspierało nas wielu kibiców. Co ważniejsze nigdy wcześniej, występując w Polsce, nie spotkałam się z tak przejrzystym akwenem wodnym jakim jest zalew Radłów - dodaje triathlonistka.

Start w Triathlon Radłów jest jej trzecim w tym sezonie. Wcześniej wystąpiła w Mietkowie na dystansie 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Zajęła tam pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji ogólnej. Z powodzeniem wzięła też udział w Mistrzostwach Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim w Szwecji, gdzie uplasowała się na ósmej pozycji wśród kobiet.

Źródło: Fanpage Ewa Bugdol Blog